تبلیغات
  REZUSF

Everything - ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2014 به روایت رویترز
 
Everything
رویترز درگزارش خود علاوه بر اعلام اسامی 23 بازیکن احتمالی ایران در جام جهانی، به توصیفی از هر یک از آنها نیز پرداخته است.


http://www.pic3nter.com/image/sport/v/bazikonan_iran_w2014.jpg
این ترکیب به شرح زیر است:

** دروازه بان ها: رحمان احمدی (سپاهان)، دانیل داوری (اینتراخت برانشوایگ) و علیرضا حقیقی (بازیکن قرضی اسپورتین کوویلیا از روبین قازان)

** مدافعان: پژمان منتظری (ام صلال)، مهرداد بیت آشور (ونکوور وایت کپس)، جلال حسینی (پرسپولیس)، خسرو حیدری (استقلال)، مهرداد پولادی (پرسپولیس)، امیر صادقی (استقلال)، هاشم بیک زاده (استقلال)، احسان حاج صفی (سپاهان)

** هافبک ها: جواد نکونام (الکویت)، آندرانیک تیموریان (استقلال)، اشکان دژاگه (فولاد)، مسعود شجاعی (لاس پالماس)، علیرضا جهانبخش (نایمخن)، بختیار رحمانی (فولاد)، مجتبی جباری (الاهلی- وی از تیم ملی کناره گیری کرده است)، قاسم حدادی فر (ذوب آهن)، یعقوب کریمی (سپاهان)

** مهاجمان: رضا قوچان نژاد (چارلتون)، محمدرضا خلعتبری (پرسپولیس)، کریم انصاری فرد (بازیکن قرضی تراکتورسازی از پرسپولیس)

توضیح رویترز از هر یک از بازیکنان مذکور نیز اینگونه است:

- رحمان احمدی: 33 ساله با 10 بازی ملی. وی دروازه بان نخست ایران بود که تمام دوران بازی خود را در ایران سپری کرده و در سه دوره برای سپاهان به میدان رفته است. وی در آخرین بازی مقدماتی جام جهانی ایران مقابل کره جنوبی به دلیل مهارهای خوبی که انجام داد، موجب صعود ایران به برزیل شد.

- دانیل داوری: 26 ساله با 3 بازی ملی. یکی از بازیکنان کی روش که خارج از ایران و از پدری ایرانی و مادری لهستانی متولد شده و توسط او به تیم ملی دعوت شده است. وی در نخستین بازی خود برای ایران در مقدماتی جام ملت های آسیا برابر تایلند دروازه تیم ملی را بسته نگه داشت. با زبان فارسی آشنایی ندارد اما برای قرارگرفتن در ترکیب اصلی بازیکنان باید با احمدی رقابت کند.

- علیرضا حقیقی: 26 ساله با 6 بازی ملی. در پرسپولیس و بعد از مهار پنالی علی دایی شهرت یافت. در سال 2012 به روبین قازان رفت اما نتوانست جایگاه خود را در این تیم حفظ کند و به صورت قرضی به باشگاه سابق خود بازگشت. وی اکنون در تیم دسته دومی اسپورتینگ کوویلیای پرتغال بازی می کند.

- پژمان منتظری: 30 ساله با 19 بازی ملی. مدافع راستی که زیر نظر کی روش به بازیکن ثابت تیم تبدیل شد و در هر سه مسابقه پایانی ایران در مقدماتی جام جهانی حضور داشت. برادر او هم عضو تیم ملی راگبی ایران است.

- مهرداد بیت آشور: 27 ساله با 4 بازی ملی. وی که متولد آمریکا است در سال 2012 برای دیدار دوستانه آمریکا برابر مکزیک دعوت شد اما بازی نکرد و در عوض یک سال بعد در مقدماتی جام ملت های آسیا مقابل تایلند، پیراهن تیم ملی ایران را پوشید. او به دلیل ایرانی بودن هر دو والدینش، اجازه بازی برای تیم ملی ایران را دارد و انتظار می رود برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی با منتظری رقابت کند.

- جلال حسینی: 32 ساله با 84 بازی ملی. صخره ای در قلب خط دفاعی تیم ایران که با عملکرد خوبش موجب چهارمین صعود ایران به جام جهانی شد. به دلیل توانایی در زدن ضربات ایستگاهی در حمله نیز برای تیم های مقابل تهدید محسوب می شود. وی گل نخست بازی با تایلند در مقدماتی جام ملت های آسیا را به ثمر رساند و باید به دقت مهار شود.

- خسرو حیدری: 30 ساله با 46 بازی ملی. مدافع راست که در مسابقات مقدماتی جام جهانی نقش پررنگی داشت. یک مبارز با تجربه که در شش باشگاه مختلف در ایران بازی کرده است.

- مهرداد پولادی: 27 سله با 17 بازی ملی. از سوی کی روش به تیم ملی دعوت شد و برای نخستین بار در جریان برد یک بر صفر تیم ملی مقابل ماداگاسکار بازی کرد. در سال 2012 به دلیل عصبانیت از تعویض در نیمه نخست یکی از مسابقات لیگ ایران ضربه محکمی را به یک در شیشه ای زد و به خاطر مجروحیت ناشی از این حرکت، از ناحیه انگشت تحت عمل جراحی قرار گرفت.

- امیر صادقی: 32 ساله با 12 بازی ملی. یکی دیگر از مدافعان قدرتمند تیم ملی که بعد از شش سال غیبت، در سال 2013 توسط کی روش دوباره دعوت شد.وی در دو بازی آخر مقدماتی جام جهانی بازی کرد و انتظار می رود در برزیل به همکاری خود با حسینی ادامه دهد. وی که گل نخست ایران در مقدماتی جام ملت های آسیا برابر لبنان را به ثمر رساند، یک تهدید جدی در ضربات ایستگاهی است.

- هاشم بیک زاده: 30 ساله با 16 بازی ملی. یک مدافع چپ توانا که استعداد بازی در مرکز دفاع یا در صورت لزوم در خط میانی را هم دارد. تنها گل او برای ایران، در فینال مسابقات 2007 غرب آسیا برابر عراق بود.

- احسان حاج صفی: 24 ساله با 56 بازی ملی. دیگر مدافع قدرتمند کی روش که سابقه کاپیتانی تیم ملی را هم در کارنامه دارد. متخصص در نواختن ضربات آزاد خطرناک با توانایی حرکت سریع در عرض و شوت زنی با پای چپ. وی همچنین قادر است پاس های بلندی را به داخل محوطه جریمه شوت کند.

_ جواد نکونام: 33 ساله با 139 بازی ملی. کاپیتان و بازی ساز تیم ملی در عمق. او برای دومین بار است که در جام جهانی حضور می یابد. متخصص در ضربات ایستگاهی که به عنوان اولین بازیکن ایرانی به همراه اوساسونا در لالیگای اسپانیا بازی کرده است.

- آندرانیک تیموریان: 31 ساله با 76 بازی ملی. یک هافبک دفاعی قدرتمند که با حضور در مسابقات جام جهانی 2006 و جام ملت های 2007 و 2011 مدت ها تکیه گاه تیم ملی بوده است. وی در تیم های فولام، برانسلی و بولتون انگلیس نیز بازی کرده است. زوج نکونام در خط میانی.

- اشکان دژاگه: 28 ساله با 11 بازی ملی. وی متولد تهران اما بزرگ شده آلمان است و در تیم جوانان این کشور نیز بازی کرده است.برای بازی مقدماتی جام جهانی با قطر در فوریه 2012 توسط کی روش دعوت شد و در نخستین حضور خود دو گل به ثمر رساند. بازیکن کناری که توانایی بازی در مرکز را هم دارد. وی در اوت 2012 با پیوستن به فولام پا جای پای تیموریان گذاشت.

- مسعود شجاعی: 30 ساله با 49 بازی ملی. یک هافبک با استعداد و با تجربه دیگر. بازیکن ثابت تیم ملی که در آرایش 4-2-3-1 از چپ حمله می کند. در جام جهانی 2006 برای ایران بازی کرد و سپس به اوساسونا رفت اما حضور او در اسپانیا به دلیل مصدومیت به پایان رسید.

علیرضا جهانبخش: 20 سال با 4 بازی ملی. بازیکن جناح راست که اولین بار در اکتبر گذشته برابر تایلند بازی کرد اما چهار بازی او برای اینکه هواداران منتظر عملکرد درخشانی از او در برزیل باشند، کافی بود. وی توانایی بازی در مرکز را هم دارد. رکورد او در گلزنی نیز خوب است چراکه در 26 بازی برای داماش قبل از رفتن به هلند، هشت گل به نام خود ثبت کرد.

- بختیار رحمانی: 22 ساله با 3 بازی ملی. یک هافبک جوان که از رده جوانان به تیم کی روش راه یافت. توانایی بازی با هر دو پایش را دارد.

- مجتبی جباری: 30 ساله با 29 بازی ملی. یک هافبک راست پا با قدرت پاسکاری بالا که بعد از سه سال غیبت دوباره در سال 2011 از سوی کی روش به تیم ملی دعوت شد. متخصص در ضربات ایستگاهی که به دلیل بیماری جام جهانی 2006 را از دست داد ولی امیدوار است در برزیل بازی کند.

- قاسم حدادی فر: 30 ساله با 15 بازی ملی. هافبک میانی که بعد از یک سال غیبت در بازی دوستانه ایران مقابل گینه دوباره در ترکیب تیم ملی قرار گرفت. در کنار برادر خود علیرضا در ذب آهن بازی می کند.

- یعقوب کریمی: 22 ساله با 6 بازی ملی. یک هافبک جوان هجومی که اولین بازی ملی خود را در سال 2012 انجام داد. در مسابقات قهرمانی غرب آسیا برای ایران به میدان رفت و چهار گل خود را بیشتر در مقابل تیم های ضعیف به ثمر رسانده است. بعید به نظر می رسد حضور فعالی در جام جهانی داشته باشد.

- رضا قوچان نژاد: 27 ساله با 11 بازی ملی. متولد ایران و بزرگ شده هلند که بعد از بازی در تیم های جوانان هلند توسط کی روش برای بازی در تیم ملی متقاعد شد. با به ثمر رساندن 9 گل در 11 بازی از جمله گل پیروزی ایران مقابل کره جنوبی در آخرین مسابقه مقدماتی جام جهانی، شروع بسیار خوبی در تیم ملی داشته است.

- محمدرضا خلعتبری: 30 ساله با 58 بازی ملی. یک مهاجم با تجربه که اخیرا از سوی کی روش زیاد بازی داده نمی شود. دیه گو مارادونا دو سال پیش در مدت کوتاهی که سرمربی الوصل امارات بود، او را دعوت کرد.

- کریم انصاری فرد: 24 ساله با 39 بازی ملی. در 19 سالگی به تیم ملی دعوت شد و در بازی دوستانه مقابل ایسلند گل پیروزی را به ثمر رساند. او که به علی دایی آینده ایران معروف بود، زیر نظر کی روش به یک نیمکت نشین تبدیل شده است و حرف و حدیث ها در مورد رفتن به اروپا نیز هیچکدام به حقیقت نپیوست.نوع مطلب : Fifa 2014، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 16 مرداد 1396 08:50 ب.ظ
Hi there! I could have sworn I've visited this blog before
but after looking at many of the posts I realized it's new
to me. Nonetheless, I'm certainly happy I stumbled upon it and I'll be book-marking it
and checking back often!
یکشنبه 8 مرداد 1396 05:36 ق.ظ
Unquestionably imagine that that you stated. Your favourite justification appeared
to be on the net the easiest thing to be aware of. I say
to you, I definitely get annoyed at the same time as other people think about
issues that they plainly do not realize about. You controlled to
hit the nail upon the top and outlined out the
entire thing with no need side effect , folks
could take a signal. Will probably be again to get more.
Thank you
شنبه 7 مرداد 1396 07:11 ب.ظ
Hey there! I've been following your website for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give
you a shout out from Porter Texas! Just wanted to mention keep up the excellent work!
شنبه 7 مرداد 1396 06:46 ب.ظ
I used to be able to find good info from your blog posts.
شنبه 7 مرداد 1396 08:45 ق.ظ
Wow! This blog looks exactly like my old one!

It's on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Superb choice of colors!
جمعه 16 تیر 1396 07:06 ب.ظ
whoah this weblog is excellent i love reading your articles.
Keep up the great work! You already know, many individuals are looking around for this info, you can aid them greatly.
جمعه 2 تیر 1396 11:34 ب.ظ
بسیار چلیپا از خود نوشتن در حالی
که صدایی مناسب در آغاز آیا واقعا کار درست با
من پس از برخی از زمان. جایی درون پاراگراف
شما در واقع موفق به من مؤمن اما فقط برای بسیار در حالی که
کوتاه. من هنوز کردم مشکل
خود را با فراز در منطق و یک ممکن است را خوب به کمک پر کسانی که معافیت.
که شما که می توانید انجام من را بدون شک بود مجذوب.
پنجشنبه 25 خرداد 1396 07:27 ب.ظ
core از خود نوشتن در حالی که ظاهر شدن دلنشین ابتدا
آیا واقعا حل و فصل درست با من پس از برخی از
زمان. جایی درون پاراگراف شما در واقع موفق به من مؤمن
اما تنها برای while. من با این حال کردم مشکل خود
را با جهش در منطق و شما خواهد را سادگی به پر همه کسانی معافیت.
که شما در واقع که می توانید انجام من را بدون شک تا پایان مجذوب.
چهارشنبه 20 اردیبهشت 1396 07:56 ب.ظ
Hi i am kavin, its my first time to commenting anywhere, when i
read this post i thought i could also create comment due to this good
piece of writing.
سه شنبه 29 فروردین 1396 02:47 ق.ظ
Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon on a daily basis.

It's always useful to read articles from other writers and practice a little something from their websites.
چهارشنبه 23 فروردین 1396 07:49 ق.ظ
Hi, i believe that i noticed you visited my blog thus i
got here to return the choose?.I am trying to
to find things to improve my web site!I assume its ok to use some of your
ideas!!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 


Everything
 
 
بالای صفحه